üsküp Makedonya

“Adam yaşamak için sınırlı bir zaman vardı. Ne bence cesur, kesinlikle uygun bir şey, onu sevdi ve ona yakın olan insanların güç ve konfor vermek, üsküp Makedonya hastalıklarla mücadele, genç siyah gazetecileri yetiştirmek ve daha sonra kullanmak did önemli bir eğitim olayı olarak onun ölüm. ”

Wilkins öfkeyle Robinson bulaşmış olan nasıl “sefil” sorguları olarak karakterize.

“Bu O benim yakın arkadaşım oldu. Kimseyi ilgilendirmez ve ben bilmiyorum, neden gazete için çeyrek ödeme yabancılarla bilmek zorunda mı?” Wilkins dedi.

Ilk siyahi kişi olduktan sonra 1978 yılında ABC ulusal haber yayını, Robinson 1983 yılında 1981 yılında Smith Koleji kitleye yaptığı işyerinde ırksal önyargı hakkında konuştu işbirliği çapa o indirgenen sonra ağ bıraktı ve sadece iki sürdü için esasen geniş halk görünümünden kaybolan, serbest püskürtmesina ayrılmadan önce Chicago’nun en WMAQ de yıllar.

Yol boyunca, içme, düzensiz davranış ve başarısızlık bölüm önemli zamanlarda göstermek için vardı.

Washington Post geçen Mayıs verdiği röportajda, Robinson benim temel sorunlardan biridir, gerçekten kendimi iyi hissetmiyorum, benlik saygısı eksikliği oldu ben daha fazlasını yapmak zorunda gibi hep duygu olduğunu düşünüyorum “diyerek onun sorunlarını açıkladı. Yeterince yapmak ya da yeterince iyi. Ve bu gerçek bir sorun olduğunu asla yapamazdım. ”

Wilkins Amerika insanlara garip şeyler yapıyor “dedi. Maksimum Richmond ayrılmış okullarda başlayan ve ABC haber odasında sona erdi ve bu uzun bir yolculuk var. Ve bütün beyaz kültür söylüyordu zaman o derin ayrışma gün başladı küçük çocuk o ikinci sınıf oldu.

“Ve ben ne kadar güçlü ya da anne ne kadar güçlü, bir insana yapılacak korkunç bir şey olduğunu umurumda değil. Ona içine alır ve onlar büyüyen nereye şeyler shrivel yapar.”

Robinson’un son aylarda, arkadaşları söyledi, o barış ve huzur duygusu dönen ve daima başkalarının onun hastalık üzerinde konut daha ne yaptıklarını bahsediyoruz fazla ilgi oldu.

“Ben arkadaş aşk gibi uzun bir süre için hayatta Max tuttu şeylerden biri olduğunu düşünüyorum,” Bernard Shaw, Cable News Network için bir haber çapa ve 20 yıldır yakın arkadaşı dedi. “O bizim kişisel hayatımızda hepimiz başa şeyleri mücadele, (televizyon) sektöründe ırkçılıkla mücadele yalnız savaşlar mücadele zaman o vardı daha onun ölümü sırasında Max onun etrafında daha fazla silah vardı.

“O cumhurbaşkanlığı tartışmaları demirlemiş önce gece Westwood onu çağırdı. Sonunda hiçbir acı vardı ve o bana iyi isteyen ve o bana ve ne kadar gurur ne kadar bana o konuşma onun enerjisinin en çok kullanılan beni sevdi. ”

Shaw Robinson AIDS var bilmiyor dedi.

“Ben onunla getirdi asla,” Shaw dedi. “Biz bu konuda sorulacak kişisel şeyler hakkında konuşmak istedim biz konuyu başlatmak ve olmaz bir gizli kod vardı. Onu sevdiğimi biliyordu ve onun gizlilik saygı. Ben onunla AIDS konusunu ele asla.