USKUP MAKEDONYA

“Kitap çok araştırma çizer, okuyucuya samimi ve öğretmenlere iyi bir değer olacaktır.”

Paul Ulus, Wellington, Avustralya Victoria Üniversitesi

Deyim kullanımı, öğrenme ve öğretme Bu kapsamlı, up-to-date ve erişilebilir metin ses teorisi ve bilişsel dilbilim, ruhbilim, korpus dilbilim geniş araştırma ve bilgili öğretim uygulamaları ile kombine sosyolinguistik bir denge ile konuyu yaklaşır.Deyimler üç bölümden oluşur:

  • Bölüm I deyim tanımı, sınıflandırılması, kullanım alışkanlıkları ve işlevleri tartışma içerir.
  • Bölüm II deyimler ve bireylerin anlayış ve L1 ve L2 hem de deyimlerin kullanımını etkileyen faktörlerin anlama dahil sürecini inceler.
  • Bölüm III öğrenci deyimler öğrenmek yardımcı olmak için kullanılan stratejiler ve teknikler üzerinde özellikle duruluyor, deyim edinimi ve deyimler öğretimi ve öğrenimi araştırıyor.

Temel sorunları kavramak okuyucuyu yardımcı olmak, çalışma soruları her bölümün sonunda verilmektedir. Metin aynı zamanda özel bir terimler sözlüğü ve seçici deyim referans kitapları ve öğrenci ders kitaplarının açıklamalı listesini içerir.

Deyim ESL için bir ders kitabı olarak ya hizmet için tasarlanmıştır / dilbilim öğretmen eğitimi kursları uygulanan veya bir referans kitabı olarak. Olursa olsun kitap nasıl kullanıldığını, bu deyimler ile ilgili çeşitli konularda sağlam bir anlayış ve onları öğrenme ile ESL / uygulamalı dilbilim öğrencileri ve profesyonelleri donatmak olacaktır.