Varna üniversitesi İletişim

Varna üniversitesi Bulgaristan’ın ilk üniversitesidir. Kurulduğu gün olan 12 Ocak Bulgaristan’da öğrenci günü olarak kutlanmaktadır. Kurulduğu yıl 3 fakülteye sahip olan üniversite şuan 27 fakülteye ev sahipliği yapmaktadır. Varna üniversitesinin bütün fakültelerin müfredatı öğrencilerin araştırma çalışmalarına, özel yeteneklerine ve akademik eğitime dayanmaktadır. Normal şartlar da lisans programı 4 ile 6 yıl arasında sürmektedir. İlk 2 yılın da teorik diğer yıllar da alan dersleri yoğunluktadır. Uluslar arası bağlantıları bulunan Varna üniversitesi UNESCO ve dünya bankasında içince bulunduğu birçok kuruluş ile birlikte çalışmaktadır. Geçtiğimiz birkaç yıl da yeni eğitim alanlarının hızla arttığı üniversite hızlı bir gelişim göstermiştir. Doktora ve lisansüstü öğrencilere ülke de ki en kapsamlı imkânlar sunulmaktadır.

Uluslar arası eğitim merkezi (üniversite öncesi eğitim)

Uluslar arası eğitim merkezi Varna üniversitesinin önemli bir bölümüdür. 1950li yıllar da kurulmuştur. Yurtdışından gelen öğrencilere dil eğitiminin yetersiz kalmasından dolayı kurulmuş olan bu bölüm hazırlık sınıfı şeklindedir. Dil seviyesine bakılmaksızın gelen öğrenciler bu sınıfta 1 yıl eğitim görmektedirler. Sadece dil öğrenmek için 1 yıl hazırlık okuyanlar da vardır.

Varna üniversitesinin fiyatları diğer ülkeler ile kıyaslandığın da çok uygun fiyatlıdır. Eğitim kalitesi ile dünya sıralamasın da ilk 100 üniversitenin içerisin de bulunan Varna üniversitesi yurtdışı eğitim seçenekleri ile ilk tercihler arasında yer almaktadır. Varna üniversitesin de eğitimin hedefi her zaman yüksek nitelikli uzmanlar olmuştur. Bu neden ile fakülteler müfredatlarını sürekli olarak gözden geçirir ve yeni programlar sunarlar.

Varna üniversitesine giriş için ülkemiz de yapılan üniversiteye giriş sınavından barajı geçmek yeterlidir. Uygun fiyatları ve sınavsız, taban puansız giriş olduğu için tercih edilmektedir.

Varna üniversitesi iletişim bilgileri birçok yerde mevcuttur ancak bilgiler ya güncelliğini yitirmiş durumdadır ya da yanlış bilgilendirmeler mevcuttur. Yurtdışı eğitim için tercih ettiğiniz Varna üniversitesi ile iletişim için Anadolu yurtdışı eğitim danışmanlığından bilgi alabilirsiniz. Yurtdışı eğitimi için üniversiteler hakkında bilgi sahibi olan uzmanlardan en doğru bilgileri alabilir. Üniversite hayatınıza ilk adımı güvenilir atabilirsiniz. Zaman kaybetmeden Anadolu yurtdışı eğitim danışmanlığından bilgi alınız.