Yurt dışında üniversite okumak

Amerikan Kütüphane Derneği (ALA) içeriğin herhangi bir türüne bir çocuğun, erişim de dahil olmak üzere bir kişinin üzerinde kısıtlama her türlü, kabul edilemez olduğunu tümden belirtti. Haklar ALA Kütüphane Bill çok net bir şekilde diyor ki: “Bir kütüphane kullanmak için bir kişinin hakkı inkar ya da çünkü köken, yaş, arka plan, ya da görüş kısaltılmış edilmemelidir.”(1) ALA ve birçok kütüphaneciler için, her türlü içerik filtreleri tüm bilgilere ücretsiz ve açık erişim sağlamak için kütüphane misyonu aykırı bulunmaktadır.

Sadece aynı anda bir tehdit yok grafik cinsel içeriğe erişimi verirken filtreler çocuklara hiçbir tehdit meşru içeriği engellemek, koydu. İnternet filtreleri etkisi ücretsiz konuşma üzerine içerik tabanlı kısıtlamalar. Özellikle entelektüel özgürlüğü savunan kişiler en kütüphaneciler, için, internet filtreleri kütüphanelerde kullanılmak üzere anayasal kabul edilemez, ya da başka bir yerde bu konuda vardır.

İnternet Filtreler İlgili Kanunlar ve Davalar

İnternet filtreleri kütüphane kullanımını etkileyen birçok kanun ve mahkeme durumlar vardır. Davalar hakkında detaylar gri kutuda listelenen çevrimiçi kaynaklarda izah edilmiştir.

Amerika Birleşik Devletleri Anayasası’nın * İlk Değişiklik

* Çocuk Çevrimiçi Koruma Yasası (COPA) [mahkemelerde hukuk olarak geçti, ama bozdu anayasaya aykırı]

* Çocukların İnternet Koruma Yasası (CIPA)

* Devlet veya yerel kodlar

* ACLU h. Gonzalez

* ACLU v. Miller

* ACLU h. Reno

* ALA h. Pataki

* ALA v. ABD Adalet Bakanlığı

Loudoun County Kütüphanesi Mütevelli * Yaygın Loudoun v. Kurulu

* Bradburn v. Kuzey Merkez Bölge Kütüphanesi İlçe

* Amerika Birleşik Devletleri v. Amerikan Kütüphane Derneği