Yurtdışı üniversite burs

Müfredat içinde “Müfredat dışı” deneyimler:
ebeveynler için IB büyük yararlarından biri de programı öğrencileri üniversitelere çekici görünmesi deneyimleri türlerini tamamlamak için öğrencilerin gerektirir – diğer okullarda öğrenciler büyük uygulamak zorunda Girişimin ararlar veya fırsatların özel türleri oluşturmak ve birçok durumda kendi okulları bile bu girişimi bastırmak olabilir için. Kaliteli IB okullarında tüm öğrencilerin, toplum hizmeti katılmak kendi etkinlikler düzenlemek, liderlik ve takım çalışması becerilerini geliştirmek ve sanat veya atletizm katılması beklenmektedir.

• Sergi ile İlk Yıllar Programı öğrencileri tam 5. Sınıf içinde IB Okulda – kendi ilgi bir konu araştırıyor ve onların öğrenmelerini gösteriyor mezun sınıf tarafından tasarlanan nihai disiplinler ünitesi. KIS Geçen yılki 5. sınıf öğrencileri, yerel yetimhaneler gönüllü 150,000 Baht üzerinde kaldırdı bir gala barındıran ve organize ve yerel yetimhane ve toplum merkezlerinden 260 üzeri çocuklar için KIS bir Çocuk Günü’nü çalışan yoluyla çocuklara yoksulluğun etkisi konusunu araştırdı. Yurtdışı üniversite burs öğretmenler ve veliler çocukları desteklenen, ancak öğrenciler yapmıştı araştırmaya dayalı planlama ve karar verme sorumlu idi.

• Orta Yıllar Programı öğrencileri içinde IB Okulda 10 sınıf sonunda kendi kişisel Projeleri sunuyoruz. Öğrenciler, kendi seçtikleri bir konuyu araştırmak 9 ay süren projeyi tamamlamak bir ürün yaratmak ve onların süreç, kararlarını ve araştırma açıklayan resmi bir akademik makale yazma. Restoranlar için iş planlarını oluşturulan KIS öğrencileri Geçen yıl, otobiyografi yazdı bulundu-malzemelerden mozaikler, ve yerel Tay okullara dağıtılmak üzere çevre ile ilgili oluşturulan belgesel yarattı.