Yurtdışında ingilizce eğitimi

Büyük medya ve elit üniversiteler tarafından önemli bakınız-hayır-şer işbirliği – – Eğitim kurulması-bak demek Philip Morris sigara itti gibi acımasız itti. Her iki durumda da,. Istenmeyen yan etkileri artan raporlar vardı

gibi erken 1940 olarak, büyük dergiler okuryazarlığını azalan hakkında makaleler koştu. Savunucuları biz muhtemelen pek çok alt-okuryazar çocukları olabilir neden hakkında bir sırdır şekilde düşündü Bak-söylüyorlar. Yurtdışında ingilizce eğitimi Ne bir bulmaca! Ancak, 1955 yılında Flesch’ten çok satanlar Kelime ülkeye büyük zarar nasıl Tüm açıkladı.Samuel Blumenfeld benzer noktaları yapma, 1973 yılında “Yeni okuryazar olmayan” yazdı. Yani yıkım tanınmış ve iyi açıklanmıştır oldu. Bu arada, dar görüşlü ve özel okullarda çocukların okulun ilk birkaç yıl içinde phonics aracılığıyla okumayı öğrendi. Ama ne oldu? Bizim Eğitim Kuruluş merhamet etmedi! Benim para için, ne burada görmek olağanüstü bir ekran “parti disiplini.”

Aklımda kalır bir başka yönü Bak-demek uzmanları irrasyonel açıklamalar ve zalim tedaviler uydurulmuş olduğunu. Life dergisi, 1944 yılında, okuma sorunları fiziksel rahatsızlıkları (glandüler dengesizlik, kalp hastalığı, göz veya kulak sorun) bir dizi ya da psikolojik bozuklukları neden olabileceğini iddia etti. makale Northwestern Üniversitesi okuma kliniğinde muayene edildi küçük bir kız nitelendirdi. Uzmanlar o gerekli “dedi ona göz kasları güçlendirmek için tiroid tedavileri, bademcik ve adenoid kaldırılmasını, alıştırmalar.” Hayat makale sonucuna: “Diğer hastalar diş iş, burun, boğaz veya kulak tedavisi, ya da normallik tam kapalı bir hassas çocuk atmak zahmetli ev durumlar dışında kapsamlı bir havalandırma …. iddialı alkollü babaların bu dizi gerekebilir Okulda çok hızlı çocuklarını zorla çalışın. “Alakasız şeyler anneler. Hasta şeyler. Çok hasta.

Yani benim yargı gidiyor bu aldatmaca tuttu insanlar, toplam fanatikler olduğudur. Ama ben. Para on sonra, on yıl fanatizm bu tür satın nasıl bir sürü sorun var anlamakta 50 milyon fonksiyonel okuma yazma bilmeyenlerin, oluşturmak, bütün bir ülke aşağı aptal bile daha rahipler ya da hahamların daha ortodoks hazır insanlar düşünmek zorunda, ve de belki bir milyon disleksikler. Bu hikaye üzerinde zihninizi oyna. Rosenbergs gibi insanlar, Kremlin için sessizlik içinde idam edilecek istekli – Ben bütün bunları yaparken bazı çılgın eski komünistlerin görebilirsiniz.

Herhangi bir durumda, Tüm Kelime iterek insanlar sıradan insanlar olarak kabul edilemez. Onlar bir kült vardı.Belki para sizin için açıklıyor. Belki onlar ne kadar yıkıcı hiçbir fikri sadece küçük twerps vardı. Ama tüm con yemini çeşit aldı üstündeki 100 kişi varsa anlamak çok daha kolay.

Kısacası, benim almak bu insanlar Stalinist vardı, ya da bu şekilde yürüdü olduğunu.

Coda: Herkes tezi kanıtlamak veya çürütmek herhangi tarihsel anekdotlar biliyorsa, yorum bırakın lütfen.

(Bruce Price’ın ana site Improve-Education.org okuma en yeni parçası. “40: Sight Kelimeler – Büyük Aptal.” Onun beşinci kitap: “EĞİTİM ENIGMA – Amerikan Eğitime Ne Oldu” Amazon ).