Yurtdışında lisans

Sosyal psikoloji gibi ingroup kayırma ve ayrımcılık gibi gruplararası davranışı ile ilgili konularda, yıllar boyunca bir ilgi korumuştur. alanı da önyargı ve ayrımcılığı azaltmak için yollar ile meşgul olmuştur. Gruplararası temas önyargı ve ayrımcılık azaltılması için ana mekanizma olarak teklif edilmiştir. Son 15 yıl içinde, sosyal bilişsel perspektif gruplararası ilişkilerin çalışmaya uygulanmıştır. Teorik gelişmeler ingroup ve dış grup üyeleri, kalıplaşmış yapısal özellikleri, bilişsel temsil ve yargı arasındaki ilişki ve biliş, etkisi ve motivasyon etkileşimli algısını etkileyen hangi yollarla, yargı hakkında bilgi temsil gibi konularda yapılmış ingroup ve dış grup üyeleri, ve hafıza.

Bu yeni serinin ilk hacmi, bu kitap bir arada yukarıdaki iki gelenekleri getirmek istiyor.Gruplararası ayarlarında biliş ve davranış arasındaki etkileşim üzerinde yoğunlaşırken, dört genel sorular ele:

? gruplararası biliş (algı, yargılar ve anılar) etkisi gruplararası davranışı (grup içi kayırma ve ayrımcılık) nasıldır •

• Nasıl gruplararası davranış sonradan gruplararası biliş değiştirmek yok ?

• etkisi, motivasyon süreçleri ve toplumsal bağlamda Mediational rolü nedir?

• gruplararası davranışını değiştirerek olması gruplararası biliş nasıl değiştirebilirim etkili?

Bu birim değil, belirli bir teori değil, daha ziyade bir yaklaşım üzerinde duruluyor. Bu yaklaşım, gruplararası biliş ve gruplararası davranışı arasındaki arayüz. Çeşitli katkıda bu alanlarda müfettişler lider ve alan o gruplararası biliş ve davranış ile ilgili hangi karmaşık ve çok yönlü yollar ile ilgili zor sorular sorarak başlayabilirsiniz olgunluk düzeyine ulaşmıştır inancını paylaşıyoruz vardır. Araştırmacılar sadece kendi işlerini özetlemek yok. Bunun yerine, onlar hacim tema çalışmalarının yönlerini bağlamak ve ilgili literatürde mevcut yaklaşımlarla işlerini entegre.