Yurtdışında tıp eğitimi

Yargıtay Çocuk İnternet Koruma Yasası (CIPA) uygulanmasını onayladı beri on yıl içinde, internet filtreleme halk kütüphanelerinde sık uygulama haline gelmiştir. Aynı zamanda okul kütüphaneleri öğrencilerin internet erişimi yönetmek için birincil stratejisi haline gelmiştir. Filtreleme konusundaki tartışma, e-kur fon alan kütüphaneler CIPA en görev uymak taşındı olarak sessiz oldu.

Araştırmacılar kütüphaneler ve filtreleri kullanarak okulların sayısını sayılır iken, küçük soruşturma kurumları CIPA uygulama vardı ya da nasıl filtreleme kütüphane kullanıcıları etkileyen nasıl haline getirilmiştir.

Son mahkeme başvuruları, haberler, ve çevrimiçi mesaj, ancak, kütüphanelerin filtreleme politikaları ve uygulamaları üzerinde bir spot parlamaya başladı. Yasal şikayetlere göre, bazı kütüphaneler Wicca’yı ve Kızılderili maneviyat tartışmak web sitelerine kullanıcıların erişim inkar; lezbiyen, gey, biseksüel, travesti ve transseksüel (LGBTT) toplulukları teyit kara listeye web siteleri eşcinsel haklarına karşı savunan ve “ex-gay” bakanlık teşvik beyaz listeleme siteleri ise; ve gençlik tütün kullanımı, sanat galerileri, bloglar, ve ateşli silahlar ile anlaşma web sayfalarını engelini kaldırmak reddederek. Okul kütüphaneciler, öğretmenler ve hatta Bölümü Eğitim yetkilileri açıkça okullarda çevrimiçi bilgi overzealous engelleme eğitim sürecini bozarak olduğunu şikayet.

Neden kütüphane mesleğin entelektüel özgürlüğü bağlılık, Birinci Değişiklik hakları ve serbest bilgi ve açık erişim rağmen, halk kütüphaneleri ve okullar aktif online bilgi sansürleme ilgileniyoruz daha fazla örneğini görüyoruz?

Bu politikaların uygulanmasından sorumlu kurumlar ve bireyler misinterpret CIPA ve hukuk korumak Yargıtay kararı ya da yanlış anlamayın, çünkü Genellikle, öyle. Bu yanlış anlamalara arasında pratik bir verdiği ölçüde tüm olası uygunsuz siteleri engellemek değil, ya da Anayasa Mahkemesi kararı yetişkinler ve gençler için zorunlu filtreleme yetkili eğer bir kurumun tüm federal fon kaybedersiniz bir inançtır.