Yurtdışında Üniversite

Hatta iş bulma kaygısı olmadan, yurt dışından eve dönen bir acı, duygusal uyum olabilir. Sen (bu olabilir yerde) o ev bulmak Barcelona veya Bangkok veya Bogota göre donuk görünüyor olabilir. Arkadaşların sana o artık olsun şeyler sarılmış olacak ve istekli daha az seyahat hikayeleri dinlemek için. You ‘ ll kendinizi evet, tekrar tuvalet kağıdı floş olabilir, unutmadan bulmak (ya da belki bu sadece benim oldu) veya kuru hava için yıkanan giysiler için gün beklemek gerekmez. Anlama ve tahmin ters kültür şoku evde tekrar hayata kolaylığı kadar belirtileri ile başa yardımcı olacaktır.

Ters kültür şoku Dayak

Ters kültür şoku belirtileri belki oryantasyon bozukluğu daha özlem doğru biraz daha eğilerek, birincil kültür şoku benzer.Onlar üzüntü, yalnızlık, iştah değişikliği, uykusuzluk ya da aşırı uyku-, öfke, geride bıraktığın kültürü idealize ve kayıp veya karışıklık duygusu içerebilir. Eğer kültür şoku tedavi pop hiçbir hap var, ama geçiş yoluyla kolaylaştırmak için atabileceğiniz adımlar vardır.

En önemlisi, kendinizi meşgul. Böyle yerel olarak yurtdışında yaşayan uzun zaman geçirdim diğer millet ile kederini yapabilirsiniz topluluklar içine dokunun Couchsurfing Meetups veya yakındaki seri gurbetçilerin dolu çalışan gruplar . Sen kampüste uluslararası fikirli kulüpleri katılmak veya onun halt için bir dil kursuna katılmak için deneyebilirsiniz. Eğer yurtdışı adventuring bulunanlar fluttery duyguların sizi hatırlatıyor ne olursa olsun etkinliği, onu izleyin.

Eğer ayrı mil, şehirleri, ülkeleri, kıtaları veya olabilir rağmen, eski seyahat arkadaşları ile temas tutmak için emin olun!
Arkadaşlarınız ile temas halinde tutmak

Arkadaşlarınızın onlar Berlin’de uber-hayat değiştiren dönem hakkında başka bir hikaye dinlemek varsa yüzüne yumruk tehdit ne zaman noktaya ulaştığınızda, sizinle bu deneyimlerini paylaştı insanlara ulaşmak. Onlar maceralarını yeniden yaşamak çok daha istekli olacak. Ve bugün bizim için mevcut tüm kaynakları ile, hiçbir bahane yolda yapılan arkadaşlarınızla temas halinde tutmak için orada değil. Benim kişisel favori Google Hangout ise, eğlenceli aksesuarlar, video, aynı anda birkaç arkadaş ile sohbet (ve giyebilir çünkü ).

Gelişmekte olan ülkelerde zaman geçirdim Gezginler genellikle tüketici yaşam tarzı yeniden ayarlamak için kendi ayrıcalıkları için suçlu ve yapamaz duygu onların zengin anavatanlarına dönmek. Bunun yerine savurgan ya da anlamsız olduğu için arkadaşlarınız ve ailenizle dışarı bağlama bölgesinin üretken bir prize keşfedilen farkındalık kanal. Eğer söz konusu üzeresiniz sorunları ele yerel organizasyon katılın; hiçbiri varsa, kendi başlar. Okullar ve toplum kuruluşları konuşan bir yapıcı şekilde anlayışlar paylaşın

(Ben sizin bazı sakıncası olmaz emin değilim ama) ben sonsuza kadar yolda kalmak anlamına gelmez. Aksine, . kalıcı ilk etapta egzotik bir ortamda emmek için izin gezgin zihniyet benimsemeye çalışın , kendi arka bahçesinde güzellik ve yenilik ararlar. Yeni restoranlar deneyin ve kültürel etkinliklere katılmak. Yabancılarla konuşun ve onların hikayelerini dinlemek. Yerine Pittsburgh Pekin’de konum Pretend, ve sen ne bulmak şaşıracaksınız.


Seyahat sonra hayatında geri “eski benlik” geçiş kolay değil, ama imkansız değil olur. Kendiniz, arkadaşlarınız ve aileniz nazik olun ve herhangi bir ciddi kararlar vermeden önce dinlenmek için zaman ayırın (yani ben Nepal taşınıyorum ve asla geri geliyor!). Ev lüks, çevre aşinalık ve (eğer şanslıysanız) bazı ev pişmiş gıda ve içme suyu musluk keyfini çıkarın. Viraj bekleyen daha fazla macera vardır. Şimdilik, anıları yaşatmak ve soluk veren keyfini çıkarın.